Volejte: +420 737 579 371

O Nail Artu

Krásné ruce a zdravé nehty jsou vizitkou každé ženy.

Nail design Lilija Michalikova nailart 32Často stačí jen letmý pohled na ruce, abyste měli jasno o povaze, způsobu života a o zvycích jejich majitelky. Ne nadarmo se říká, že věk ženy se dá zjistit z jejích rukou. A to znamená, že se má o ruce pečovat. Záruka úspěchu se skrývá ne ve sváteční, ale v každodenní péči o ně.

Ne každému z nás příroda nadělila pevné, hladké a silné nehty. V dnešní době to není problém, protože Vám na pomoc přichází manikúra a nehtová modeláž. Během krátké doby se Vám vykouzlí na rukou nehty Vašich snů, které nevyžadují velkou péči, jsou stále krásné a můžete si vybrat libovolnou délku a tvar nehtů.

A když už máte krásné nehty, můžete si jako třešničku na dortu dopřát nail art.
Edge Lilija Michalikova salon
Toto slovo pochází z angličtiny a znamená umění zdobit nehty. S pomocí nail artu se dají vytvořit neopakovatelná a jedinečná zdobení, která zvýrazní Váš osobní styl. Podle mne je nail art způsob, jak na rukách vytvořit umělecké dílo. Mít krásné a upravené nehty znamená přitahovat pozornost ostatních lidí, zanechat po sobě výraznější dojem, a je to také způsob, jak si zvednout sebevědomí.

Do nail artu můžeme zařadit jakýkoliv způsob zdobení nehtů, ale i v tomto odvětví panují módní trendy.
Do nejpoužívanějších způsobů zdobení nehtů můžeme zařadit ruční malbu akrylovými nebo akvarelovými barvami, malbu barevnými gely nebo použít barevné gely v kombinaci s fólií nebo třpytkami.

Nail design Lilija Michalikova nailart 55Velice zajímavý efekt vytváří 3D design akrylem na povrchu hotového nehtu. Je to plastické zdobení nehtů, které vzniká perforací akrylové hmoty pomocí štětce většinou do tvarů květin.
Jedním z nejkrásnějších zdobení je pro mne akvarijní nebo vnitřní 3D efekt – plastické zdobení uvnitř modelovaného nehtu.

Velice efektně taktéž vypadají křišťálové nehty, které připomínají slzy, ve kterých se zasklily živé květy, motýli nebo jemná barevná mlha. Vytváří se to tak, že prostorovou ozdobu zamodelujeme dovnitř nehtu čirým gelem nebo akrylem, a můžeme ji pozorovat jako za sklíčkem.

Efektně vypadá zdobení s použitím elementu potisku ze šatů zákaznice a jeho zainkorporování v designu nehtů.

Velmi často se používají dekorace jako kamínky, perličky, lesklé fólie, peří, piercing nehtů a krajka. Velkou popularitu také nabírají nalepovací ozdoby.

Na umělých nehtech vydrží zdobení mnohem déle než na přírodních, ale i tady máme pomoc v podobě podkladové gumy (Bonder) na vlastní nehty. Bonder používáme pod lak a nositelnost zdobení se prodlouží o týden i více.

Větší popularitu však teď získaly barevné gel-laky na přírodní nehty, které se tvrdí v UV lampě a drží skutečně dlouho. Dají se použít jak v jednobarevném provedení jako lak, tak i v kombinaci s malbou.