Volejte: +420 737 579 371

Akrylový design

Plastický akrylový design je stále velice populárním a žádaným zdobením při různých svátečních příležitostech jako svatba, ples nebo i jen tak jako zpestření celkového vzhledu.


nail design lilija michalikova zimn art aMůžeme ho použít v jakékoliv technologii modeláže nehtů jako vnitřní design i na jakýkoliv povrch už hotových nehtů, včetně lakované vrstvy.

Kromě toho, že je to i na první pohled efektní a výrazné zdobení, zpevňuje při správném umístění na nehtu jeho statiku jak ve vnitřním designu, tak i jako 3D na povrchu nehtu. Nejdominantnější 3D prvek vnitřního designu většinou umisťujeme v nejvyšším bodě modelovaného nehtu, a tím je „stresová" zóna. A naopak, nedoporučuji umisťovat 3D na konečky nehtů nebo v oblasti kutikuly.

Zajímavého efektu dosáhnete vymodelováním vnitřního designu a následným dozdobením 3D designem. Velikou výhodou vnitřního designu je jeho životnost. Při včasném doplnění může vydržet delé.

Co je vlastně 3D?

Vytvořit 3D akrylový design znamená, vymodelovat na nehtech plastickou kompozici, hlavně z akrylové hmoty. V prodeji jsou už i nail design lilija michalikova plasticky arůzné druhy hustších gelů na modelování plastických efektů, ale my se teď budeme zabývat hlavně modelováním 3D pomocí akrylu.
Proces modelování jakéhokoliv plastického designu vždy začíná ze správně nabrané akrylové kuličky na špičku štětce.

V tomto okamžiku je velice důležitá konzistence akrylové hmoty. Kulička se nesmí roztéct a ani být příliš suchá. Akrylová hmota musí být lesklá a dobře plastická. Až jste si jisti, že jste zformovali akrylovou kuličku správné konzistence, teprve pak ji můžete vyložit na nehet.

V první fázi je plastická, 3D nail art akrylová hmota velice plastická, pohyblivá a na pohled lesklá, a to je ten správný okamžik na přidání budoucího tvaru elementu designu.

Špičkou štětce opatrně vytvarujeme arylovou hmotu, ale v tomto stavu ji ještě nemůžeme perforovat.

Jakmile akryl začne ztrácet lesk a dosáhne matného vzhledu, začínáme perforovat tlakem štětce akrylovou hmotu do požadovaného tvaru.

Je to nejdůležitější fáze tvorby 3D zdobení, na které záleží jeho celkový vzhled. Pokud správně perforujeme tvrdnoucí akrylovou hmotu, vytvoříme reliéf.
Každý jednotlivý element designu musí byt čitelný a pečlivě vypracovaný, nikoliv rozmazaný.

3D design se perfektně kombinuje s jinými druhy nail artu jako ruční malba, fotonehty apod.