Volejte: +420 737 579 371

Barvy zimního typu

Zimní typ je ze všech nejvýraznější a vyznačuje se výraznými rysy. Jako jediný si může dovolit využívat velké kontrasty barev. Barvy zimního typu jsou nejjasnější a nejchladnější ze všech.

Zimní typ


Paleta zimnich barev MichalikovaŽeny zimního typu se dělí na dva podtypy, a to na typ Sněhurka nebo Španělka (Carmen). Toto rozdělení zapříčinily rozdíly v tónu pleti těchto podtypů.

Sněhurka má porcelánově světlou pleť kontrastující s tmavými vlasy od hnědé po modročernou.

Barevna paleta zima Michalikova AŠpanělka má pleť olivové barvy a velmi snadno se opaluje do ještě tmavších odstínů. Tento podtyp se často zaměňuje s typem podzimním. Když však žena zimního typu nosí teplé a zemité barvy, vypadá trochu fádně, až unaveně, protože teplé barvy vyvolávají u zimního typu pleti dojem, že má pleť nažloutlý nádech.

Barva očí žen zimního typu bývá oříšková, černohnědá, šedomodrá, šedozelená nebo zelená. Silný je kontrast bělma s duhovkou.


Barvy vhodné pro zimní typ

Na rozdíl od ostatních typů se  ženy zimního typu nemusí vyhýbat použití příliš výrazných odstínů. Tento typ vyniká v kontrastech. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší. Například kombinace bílá a černá, nebo černá, bílá, červená.

Ženy zimního typu mohou experimentovat s celou řadou temných barev, které mohou kombinovat se světlejšími barvami: kouřově tmavě hnědou s růžovou a fialovou; noční modrou s trochou růžové; tmavě fialová s bledě fialovou a ledově žlutou; světle růžová s modrou; láhvová zeleň s azurovou; stříbřitě šedá s citronovou žlutí; červená s šedou; fialová s růžovou. Černá barva tyto barevné kombinace efektně podtrhuje.Barevna paleta zima Michalikova

Jako jediný typ může mít jako základní barvu černou a tmavý antracit. Mimo to zdůrazňuje černá všechny další použité zimní barvy, což je ideální pro tento kontrastní typ.


Tmavomodrá barva patří mezi základní barvy žen zimního typu. Výborně se kombinuje s jinými zimními barvami. Výsledek bývá neuvěřitelně efektní. Noční modř s trochou růžové; tmavozelená s tmavě modrou a trochou růžové jsou efektivní kombinace. Azurová modř se k zimnímu typu také výborně hodí.
Také zářivou červeň jako základní barvu si může dovolit jen zimní typ. Sytá rubínová nebo třešňová červeň (nikdy tomatová červeň) je pro zimní typ vysloveně vhodná a podtrhuje jeho přednosti.
Jen zimní typ může kombinovat tuto i tak výraznou barvu se zelenou; s šedou; s ledově modrou; s fialovou a růžovou; se sytě růžovou; s černou a stříbřitě šedou; s tmavohnědou a pískovými odstíny; ostře bílou a černou.
Zelená barva by měla mít modrý podtón – modrozelená, černozelená, vždycky jasná a výrazná. Vyvarujme se nažloutlých a tlumených odstínu zelené.
Z hnědých odstínů volíme nejtmavší a nejchladněji - odstín hořké čokolády, kouřové tmavě hnědý.
Stříbrná barva velmi sluší zimnímu typu.
Oranžová, zlatá, světle hnědá, všechny teplé, krycí, pudrové barvy se žlutým podtónem jsou pro zimní typ tabu.